O firmie

PIOX - gdzie rzeczy niemożliwe stają się rzeczywistością...

Firma PIOX Sp. z o.o. zajmuje się kompleksową obsługą informatyczną firm oraz instytucji. Dostarczamy również sprzęt komputerowy, biurowy, a także materiały eksploatacyjne. Oferujemy oprogramowanie biurowe, zarówno to dostępne ogólnie, jak i pisane na zamówienie.

Oprogramowanie pisane na zamówienie jest dostosowywane do konkretnych potrzeb klienta, zgodnie z dewizą: „klient płaci tylko za to, co jest dla niego użyteczne”.

Istotną część naszej działalności stanowi pełna obsługa serwisowa firm oraz instytucji. W jej skład wchodzi zarówno dostarczanie sprzętu i oprogramowania, jak i opieka sprzętowa oraz informatyczna. Ta wygodna forma opieki pozwala na uniknięcie przerw i kłopotów związanych z awariami sprzętu, oprogramowania, czy też problemami z obsługą sprzętu komputerowego przez personel.

Od kilku lat działamy z powodzeniem także na polu integracji instalacji sieciowych, jak również świadczymy usługi dostępu do Internetu oraz usługi hostingowe. Zajmujemy się również sprzedażą, konfiguracją i obsługą systemów serwerowych oraz systemów archiwizacji danych.

Jako jedyni w kraju oferujemy usługę „Wypożyczalnia sieci”, pozwalającą na korzystanie z dobrodziejstw sieci LAN/WAN, bez konieczności inwestowania w infrastrukturę sieciową.

Kolejną dziedziną naszej działalności jest telefonia internetowa VoIP. Ofertę w tej dziedzinie jesteśmy w stanie dostosować dokładnie do potrzeb Klienta, gdyż dysponujemy własnym systemem zarządzającym. Klient otrzymuje funkcjonalny panel dostępowy, w którym w każdym momencie jest w stanie sprawdzić stan wykorzystania własnego konta, sprawdzić biling itp..

W dziedzinie usług związanej ze sprzętem pracujemy w systemie door-to-door, czyli dostarczamy sprzęt bezpośrednio do klienta, a w razie awarii odbieramy sprzęt bezpośrednio od niego, nie angażując niepotrzebnie środków ani czasu odbiorcy.
W przypadku poważniejszych usterek oferujemy sprzęt zastępczy. Wszelkie gwarancje udzielane przez naszą firmę są gwarancjami ON-SITE, czyli naprawa – jeżeli jest to tylko możliwe, odbywa się u klienta. Skraca to do minimum czas potrzebny na usunięcie usterki. W przypadku dłuższego okresu serwisowania sprzetu, dostarczamy sprzęt zastępczy.

Prowadzimy również szkolenia oraz kursy z zakresu budowy i działania sprzętu komputerowego, oprogramowania użytkowego oraz bezpieczeństwa danych. Tematyka każdego z kursów jest indywidualnie uzgadniana z zainteresowanymi, co pozwala nam poruszać tematy rzadkie i nietypowe. Oferujemy przygotowane przez nas materiały dla uczestników szkoleń i kursów, nawet jeśli tematyka zajęć jest bardzo unikalna. Wysoki poziom metodyczny i merytoryczny szkoleń oraz kursów gwarantowany jest przez naszych współpracowników, z których większość jest wykładowcami kierunków informatycznych i elektronicznych krakowskich uczelni. Na życzenie Klienta szkolenia mogą być przeprowadzane w wybranym przez Niego miejscu.

W roku 2007 nawiązaliśmy współpracę z Czeską firmą JS a partner s.r.o., dla której obsługujemy firmę Motorola w Krakowie.

Współpraca z fińską firma Sanako, pozwoliła nam rozszerzyć ofertę o systemy nauki języków tej renomowanej firmy. Oferujemy pracownie konwencjonalne (np. do nauki tłumaczeń symultanicznych), jak i komputerowe, których uniwersalność jest tak duża, iż pozwala nie tylko na naukę języków, ale również wykorzystanie pracowni do innych zajęć wymagających użycia komputera.

Firma PIOX Sp. z o.o. zatrudnia obecnie 10 osób. Posiadamy również wydzielony zespół zajmujący się instalacjami sieciowymi i elektrycznymi. Współpracujemy ściśle z „siostrzaną” firmą Studio Nobis, zajmującą się promocją i reklamą jak również wykonawstwem prezentacji i serwisów internetowych. Z liczną grupą firm z branży IT łączą nas umowy o współpracy, co pozwala na dywersyfikację usług i zwiększenie elastyczności obsługi naszych klientów.

Jesteśmy w stanie podjąć każde wyzwanie z zakresu IT i doprowadzić projekt do szczęśliwego końca.

Terenem naszej działalności jest cała Polska, ze szczególnym uwzględnieniem Polski Południowej.

 

 

Z poważaniem

 

Paweł Krewniak

Prezes Zarządu